آمار سایتآموزش سئو و بهینه سازی سایتتعاریفمتفرقه

مفهوم تراکم کلمه کلیدی Keyword Density

مفهوم تراکم کلمه کلیدی Keyword Density به معنی نسبت تعداد دفعاتی که یک عبارت یا کلمه نسبت در یک صفحه، مقاله یا مطلب تکرار شده ، به تعداد کل کلمات آن مقاله. مثلاً اگر شما یک صفحه وب دارید که با حساب تمام هدینگ ها، کپشن ها (Caption)، متن های آلترنیتو (alt text) و تبلیغات، در کل تعداد کلمات آن دقیقاً به ۱۰۰ رسیده است و مثلاً ۳ بار یک کلمه خاص (مثلاً کلمه «ایران») به کار رفته است، تراکم کلمه کلیدی آن عبارت ۳ درصد است.

تراکم کلمه کلیدی یا Keyword Density

به گزارش سایت تکی کو در سالهای گذشته که الگوریتم های موتور های جست و جو به هوشمندی امروز نبودند، بسیاری از وب سایت ها سعی میکردند تراکم کلمه کلیدی شان بیشتر شود. انها فکر میکردند با این کار سایتشان پیشرفت زیادی میکند . اما اشتباه فکر میکردند.

تراکم کلمه کلیدی
تراکم کلمه کلیدی

تراکم کلمه کلیدی چیست ؟

اما وقتی کم کم این الگوریتم هوشمند شد و تغییراتی در ان داده شد وب سایت ها متوجه شدند که تراکم کلیدی خیلی بالا امتیاز منفی دارد.

در گذشته وقتی هدف تراکم کلیدی Keyword Density بالا بود متاسفانه محتواهای بسیاری از وب سایت ها دیگر برای انسان ها بی مفهوم و ناخوانا شده بودند. چون مدام چشمشان به کلمه کلیدی می خورد.

مثال :

«ما یک شرکت طراحی وب سایت هستیم که طراحی وب سایت و خدمات توسعه را به مشتریان خود پیشنهاد می کنیم. گروه طراحی وب سایت ما در طراحی وب سایت و خدمات توسعه تجربه بسیاری دارد و طراحی وب سایت و خدمات توسعه را برای طیف وسیعی از مشتریان بر عهده داشته است»

تراکم کلمه کلیدی Keyword Density چیست

اگر خواننده فقط یک پاراگراف شبیه این ببیند تمام انگیزه اش نسبت به وب گردی نابود می شود. این کار اصطلاحاً پر کردن عبارت کلیدی (یا کیورد استافینگ – keyword stuffing) نامیده می شود که در آن چگالی کلمه خیلی زیاد است.

برای جلوگیری از این کار، جریمه بسیار سنگینی برای وب سایت ها تعیین شد که می تواند یک تنه یک وب سایت را به نابودی بکشاند.

بنابراین تراکم کلمه کلیدی Keyword Density نه تنها میتواند موجب پیشرفت یک سایت باشد ( اگر کم نباشد ) بلکه میتواند موجب افت شدید و نابودی سایت شود ( اگر زیاد باشد).

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره تراکم کلمه کلیدی Keyword Density در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن
خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری هتل آپارتمان مشهد