آموزش سئو و بهینه سازی سایتمتفرقه

تنظیمات افزونه سئو تصاویر در وردپرس

تنظیمات افزونه سئو تصاویر در وردپرس یا همون SEO Friendly Images  در بهبود کیفیت سایت ما و افزایش بازدید کننده و امار سایت تاثیر زیادی دارد . و یکی از مهمترین گزینه های سئو است . به گزارش سایت تکی کو جدیدا تغییرات جدیدی روی این تنظیمات انجام داده اند . یکی از این تغییرات اینست که حالت اولیه برای تنظیمات ندارد و حتما باید خود شما بعد از به روز رسانی افزونه وارد تنظیمات بشوید. سپس تنظیمات دلخواه برای قرار دادن خوکار متن جایگزین و عنوان تصویر را خودتان انجام دهید. وگرنه دیگر به صورت پیش فرض این افزونه تنظیم نشده است.

تنظیمات افزونه سئو تصاویر

تنظیمات افزونه سئو تصاویر در وردپرس یا همون SEO Friendly Images یکی از مهمترین افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس است. به همین دلیل در سایت تکی کو اطلاعاتی را درباره ان در اختیارتان می گذاریم.

آموزش تنظیمات افزونه سئو تصاویر

یکی دیگر از تغییراتی که روی تنظیمات افزونه سئو تصاویر در وردپرس یا همون SEO Friendly Images انجام شده اینست که در نسخه جدید ان تنظیمات افزونه در زیر بخش تنظیمات پنل مدیریت وردپرس وجود ندارد. این افزونه برای خود به یک یک زبانه مجزا دستیابی پیدا کرده است. خب برای شروع تنظیمات تصاویر باید وارد تنظیمات (setting) افزونه بشوید.

تنظیمات افزونه سئو تصاویر
تنظیمات افزونه سئو تصاویر

جالب است بدانید در اپدیت جدید این افزونه چند تگ به افزونه اضافه شده است. برای بهبود سئوی سایت شما میتونید از این تگ ها به صورت تکی یا ترکیبی جهت ( تگ های متن جایگزین و عنوان عکس ها ) استفاده کنید تا سایتتان بهینه شود.

تگهای تنظیمات افزونه سئو تصاویر در وردپرس

برخی از تگهای مفید افزونه سئوی تصاویر در وردپرس عبارتند از :

%title هدف این تگ از عنوان نوشته برای جایگزینی استفاده است.

%desc هدف این تگ استفاده از خلاصه نوشته برای جایگزینی است.

%name هدف این تگ استفاده از نام خود نام فایل برای جایگزینی است.

%category هدف این تگ استفاده از دسته نوشته برای جایگزینی است.

%tags هدف این تگ استفاده از برچسب های نوشته برای جایگزینی است.

مثال : فرض کنید عنوان این باشد : “آموزش تنظیمات افزونه سئو تصاویر” و دسته بندی ان هم این باشد “پلاگین سئو برای وردپرس” قرار داده باشیم و از تگ ترکیبی %title %category برای متن جایگزین تصاویر نوشته استفاده کنیم. پس در نتیجه تگ جایگزین به این شکل می شود. “آموزش تنظیمات افزونه سئو تصاویر پلاگین سئو برای وردپرس” خواهد بود.

در تنظیمات افزونه سئو تصاویر مثل شکل زیر شما  میتوتنید هر یک از تگ های بالا را به تنهایی یا بصورت ترکیبی استفاده کنید . این ها الزامی نیست و به سلیقه شما بر میگردد.

تنظیمات افزونه سئو تصاویر
تنظیمات افزونه سئو تصاویر

به گزارش سایت تکی کو در قسمت اول تنظیمات افزونه سئو تصاویر شما باید متن جایگزین تصویر که میخواهید بصورت خودکار اعمال شود را تایپ کنید. مثلا شما می توانید در این قسمت از تگ %tags استفاده کنید که از برچسب های نوشته برای متن جایگزین استفاده کند.

در بخش بعدی هم باید عنوان تصویر که میخواهید بصورت اتوماتیک وارد شود را بزنید که برای این بخش هم میتوانید از تگ %title استفاده کنید . این کار باعث می شود که عنوان نوشته را برای عنوان تصویر هم بنویسد.

توجه داشته باشید که حتما تیک دو مورد

  • Override default WordPress image alt tag
  • Override default WordPress image title

را بزنید که افزونه توانایی این را داشته باشید که بصورت خودکار متن جایگزین و عنوان تصویر را جایگزین کند.

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن
خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری هتل آپارتمان مشهد